• تهران - خیابان شریعتی - خیابان کشواد - پلاک 10

گریتینگ و گالوانیزه گرم

گریتینگ گالوانیزه

گریتینگ گالوانیزه

کف پله، در انواع مختلف دست ساز، نیمه اتوماتیک، اتوماتیک (الکتروفورج ماشینی) تولید می شود.

پس از ساخت گریتینگ یا کف پله فلزی، جهت بالابردن مقاومت گریتینگ در برابر خوردگی، رطوبت و تاثیرات جوی، و همچنین ایجاد زیبایی ظاهری در گریتینگ، آن را به وسیله ی گالوانیزه گرم پوشش دهی می کنند.

به این نوع گریتینگ، در اصطلاح

«گریتینگ گالوانیزه»

گفته می شود.

 

 

 

 

قابل توجه است که گریتینگ های تولیدی به صورت عموم با سه مشخصه ی:

1. تسمه در تسمه

2. تسمه در نیم تسمه

3. تسمه در میلگرد آجدار (چهار پهلوی تابیده شده)

شناخته و تولید شده که در این میان قیمت واحد جهت گالوانیزه ی «تسمه در تسمه» نسبت به دو نوع دیگر، به علت بیشتر بودن درصد “روی بری”، بالاتر می باشد. البته توضیحاتی نیز در مورد طولانی بودن پروسه تولید این و هزینه های آن در بخش های دیگر آورده شده است.

طبق استاندارد بین المللی ASTM A123 گالوانیزه می کنند. طبق این استاندارد، متوسط ضخامت پوشش از 70 میکرون تا 85 میکرون می باشد.

مزیت های پوشش گالوانیزه گرم (گریتینگ گالوانیزه)

روش گالوانیزه گرم دارای مزیت‌های است مانند قیمت مناسیب و عمر طولانی تر. مقاوت آن‌ها در گرما، رطوبت بالا ، باد و باران بسیار بالاست. حمل و نقل آسان به دلیل مقاومت زیاد در برابر آسیب. همچنین به دلیل کاتودیکی خراشیدگی و زنگ های جزئی را جبران میکند و از فولاد به خوبی محافظت میکند.

 

از لحاظ جنس ساختاری می‌توان به گریتینگ فلزی و غیر فلزی اشاره کرد که فلزی معمولا با فولاد ساختمانی st37 ساخته می‌شود. غیر فلزی هم می‌توان به فایبر گلاس، کامپوزیت و… اشاره کرد.

از لحاظ ساختاری گریتینگ نیز به چند دسته تقسیم می‌شوند:

  1. تسمه در تسمه
  2. تسمه در نیم تسمه
  3. تسمه در میلگرد (چهارپهلوی تابیده)

ساخت گریتینگ بعنوان یک فیلتر

(گریتینگ گالوانیزه)

گریتینگ می‌تواند به عنوان یک تهویه هوا و به عنوان فیلتر هم مورد استفاده قرار گیرد و برای جلوگیری از حرکت اجسام بزرگ (مانند برگها) کاربرد دارد و در عین حال اجازه دهد تا ذرات کوچک (مانند آب و هوا) حرکت کنند.